0(212) 438 49 45

Günlük Kiralama

Kiralama Koşulları

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 1 (bir) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler A, B, C ve F grubu araçları kiralayabilirler. G, H,O,M ve N grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; I, J, K,L ve P grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydi ile orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir. Genç sürücü ücret bilgisi için Rezervasyon Merkezi’mizi (0 (212) 438 49 45) arayabilirsiniz.

 
2- KİRALAMA SÜRESİ
En az kiralama süresi 24 saatir.

 

3- FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası,Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 3000- 4000 km arasında değişkenlik göstermektedir. Kilometre aşım ücreti grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

 

4- TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

 

5- İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

  

6- TESLİM ETME VE TESLİM ALMA
AKBİR FİLO ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak AKBİR FİLO ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

 
7- TESLİM GECİKMELERİ
Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

  

8- ÖDEME
Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Akbir Filo Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Nakit ödeme uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart uygulaması bulunmamaktadır. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

 

Akbir Filo, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Önceden ödenmiş bir değeri gösteren Akbir Filo Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, Akbir Filo kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer, kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.

 

Depozito Bedelleri
• A-B-C-F-G-M-O Grup (Ford – Fiat – Renault – Citroen C4 vb. araçlar) için 300 TL
• J Grup (Mercedes Vito vb.) için 1000 TL
• I Grup Citroen C5 – Peugeot 508 için 750 TL, Volvo S60 için 1000 TL
• D Grup (BMW 1.16 vb.) için 1250 TL
• L-P-E-K Grupları için (BMW 3.20 vb.) için 2000 TL
şeklinde uygulanacaktır.

 

Lüften Okuyunuz !


L-P-E-K araç grupları için 2000 TL tutarındaki depozito ödemesi ŞAHSINIZA AIT FARKLI BANKALARIN İKİ AYRI KREDİ KARTINDAN YAPILMALIDIR.

 

Bu sebeple karttan kira bedeline ek olarak yukarıdaki miktarlarda limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek veya blokaj kaldırılacaktır.
Ön Ödemeli Rezervasyon Formu, sadece formda belirtilen tarih aralığında ve belirtilen değer için geçerlidir. Akbir Filo Ön Ödemeli Rezervasyonlara ait kira anlaşmaları Akbir Filo web sitesinde yer alan ve rezervasyon formunda belirtilen günlük bedel üzerinden fiyatlandırarak faturalandırılır. Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Akbir Filo markasının sorumluluğu dışındadır.

 

 9- TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

 

10- HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ
Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanabilir.Fiyat için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayınız.

 

11- DİĞER HİZMETLER
Yurt dışında ihtiyacı duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 0 (212) 438 49 45 numaralı Akbir Filo Rezervasyon Merkezi aracılığı ile sağlanabilir. Ücret için Rezervasyon Merkezimizi arayınız

 

 12- ÖNEMLİ NOTLAR
Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren (+90) 212 444 0 996 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren (+90) 212 444 0996 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

 

13- HEMEN ÖDE (Ön Ödemeli) REZERVASYON ve KİRALAMA
Online Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi, seçtiğiniz ek hizmetleri hemen online olarak ödeyeceğinizi belirtir. Eğer kiralamanızı iptal eder veya değişiklik yaparsanız iade tutarı, Hemen Öde Kullanım Şartları ve Koşulları' nda belirtilen tutarlara tabidir. Eğer kiralamanıza ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak isterseniz, bu hizmetlerin bedelini kiralama ofisinde aracınızı teslim alırken yapabilirsiniz. Online rezervasyon aşamasında kullanılan kartın ve kart hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunludur. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Nakit ödeme uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart uygulaması bulunmamaktadır. Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez. Lütfen "Hemen Öde Rezervasyon Kiralama Koşulları"nı okuduğunuzdan emin olunuz.

 

 
14- GÜVENCE

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Akbir Filo bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/ veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

Hasar- Kaza Güvencesi (CDW) : Aracın hasarı ile ilgili bir güvencedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) : 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.

Mini Hasar Sigortası (MI) : Akbir Filo tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.

Ferdi Kaza Sigortası(PAI) : Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan bir sigortadır. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır.


YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

 

Kiralama Yaptğımız Bazı Markalar